Brrr! Dzīvošana un strādāšana klimatā, kurā temperatūra mēdz noslīdēt zem 0 grādiem, var būt grūta. Tomēr, pielietojot dažus trikus, tu vari saglabāt siltumu, neskatoties uz aukstajiem laikapstākļiem.
Siltuma saglabāšana ārā
- Nēsā apakšslāni. Tas ir vienkāršs veids, kā saglabāt siltumu, nedarot neko daudz. Apakšslānis ir apģērbs, ko vilkt zem tava ierastā apģērba.
Tās var būt garās zeķes, legingi, termoveļa.
- Nēsā ūdens izturīgu slāni. Ja tu zini, ka tev pastāv iespēja samirkt, ir svarīgi, ka tev ir ūdens izturīgs slānis, lai saglabātu siltumu. Piemēram, tu varētu samirkt lietū vai sniegā.
Tu varētu uzvilkt lietus mēteli zem silta, bet mazāk ūdens izturīga mēteļa.
Kad tu pērc mēteli, izvēlies to no materiāla, kas ir ūdens izturīgs un silts, piemēram, no neoprēna.
- Nēsā siltumu saglabājošu slāni. Tu vēlies ne tikai palikt sauss, bet arī izvēlēties materiālus, kas saglabā siltumu. Tāds materiāls ir, piemēram, vilna.
Vilna ir viens no labākajiem materiāliem, kas saglabā siltumu.
Citi silti materiāli ir āda ar oderi, kažokāda un neoprēns.
- Pasargā savas ekstremitātes. Kad tu esi ārā, centies uzturēt savu galvu, rokas un kājas siltumā, izmantojot šalli, cepuri, cimdus un biezas zeķes. Iespējams, tev būs jāvelk divus zeķu vai legingu pārus.
Ir svarīgi, lai visi šie apģērba gabali būtu ūdens izturīgi, tā kā tās ir ķermeņa daļas, kurs tu noteikti gribi pasargāt no ūdens.
- Pasargā sevi no nokrišņiem. Ja tev ir jāiet ārā, centies izvairīties no lietus, sniega, peļķēm, sala un vēja. Tās ir lietas, kas tev liek salt. Pārvietojies ātri, izmanto mašīnu vai sabiedrisko transportu, kad ir iespējams.
- Nēsā līdzi sildošas lietas. Tā var būt, piemēram, termoss vai termokrūze, kuru piepildīt ar karstu tēju vai zupu.
- Nēsā drēbes, kas atbilst tavam izmēram vai ir nedaudz par lielu. Tam, ka eskimosi nēsā lielus mēteļus un vaļīgas bikses, ir kāda jēga, vai ne? Ja tu nēsāsi drēbes, kas ir pieguļošas, tu nespēsi saglabāt situmu. Tāpēc nodrošini, ka drēbes pieguļ brīvi vai mazliet vaļīgi. Tas veido slāni ar siltu gaisu starp tavu ādu un audumu.
- Ja drēbes nespēj tevi sasildīt, ļauj savam ķermenim radīt siltumu. Kustēšanās sadedzinās enerģiju tavā ķermenī, kas radīs siltumu.
Siltuma saglabāšana iekštelpās
- Nēsā vairākus apģērba slāņus, lai pielāgotos dažādām vidēm. Tu paliksi siltumā, ja nēsāsi vairākas apģērba kārtas, turklāt, ja tev paliks siltāks, tu spēsi noņemt liekos apģērba gabalus.
Apģērba piemērs: zeķes, džinsi, krekls ar garām piedurknēm, pogājams krekls, džemperis un mētelis. Šādā veidā tu varēsi variēt ar to, kas tev ir mugurā, atkarībā no vides (āra, ofiss, veikals…).
- Nosiltini savu māju. Nodrošini, lai tavas mājas būtu pēc iespējas izolētākas. Iespējams, tu vēlēsies nosiltināt sienas vai griestus. Kā minimums, tu vari piekarināt biezus aizkarus.
Žalūzijas ir efektīvas pret aukstā gaisa ieplūšanu istabā un bieži ir lētākas par aizkariem.
- Aiztaisi istabas, kuras netiek izmantotas, un pievērs uzmanību galveno istabu nosiltināšanai. Bieži ir daudz vienkāršāk un lētāk fokusēties uz vienas istabas nosiltināšanu, nekā censties nosiltināt visu dzīvokli. Izproti, kura ir tā viena istaba, kuru tava ģimene izmanto visvairāk un centies to maksimāli nosiltināt. Aiztaisi durvis un noklāj tās ar segām. Centralizē savus radiatorus. Tādā veidā tev nebūs jāpieliek ļoti lielas pūles, lai nosiltinātu istabas, kuras tu nemaz tik bieži neizmanto.
- Nobloķē spraugas, caur kurām iekšā tiek aukstais gaiss. Visbiežāk tās ir spraugas zem durvīm, bet dažreiz aukstais gaiss ienāk arī caur logu spraugām.
Sarullēti pledi un paklāji ir vienkāršs atrisinājums šādai problēmai.
- Sagatavo savu guļvietu. Tu vēlēsies, lai tava gulta ir kaut cik uzsilusi, pirms tu tajā iekāp. Tu vari izmēģināt, piemēram, novietot karstu ūdens pudeli zem segas gultas vidū.
- Uzcep cepumus. Patiesībā, uzcep jebko. Cepeškrāsns, kad tā darbojas, var palīdzēt padarīt tavu istabu ļoti siltu. Padari virtuvi par savu ierasto nedēļas nogales vidi, kurā pavadīt laiku, kamēr tu krāsnī gatavosi kūku vai cepeti.
- Iedzer kaut ko siltu. Vai tā būtu karstas tējas tase vai karstvīns, karsta šķidruma izdzeršana palīdzēs tev sasildīties no iekšpuses.
Karsta duša vai vanna. Dažreiz karsta duša vai vanna var būt pietiekama, lai sasildītos. Jūti, ka tev atkal kļūst auksti pēc piecām minūtēm? Nodrošini, ka tu uzvelc siltas drēbes uzreiz, kā izej ārā no vannaistabas. Tas palīdzēs uzglabāt iegūto siltumu.