-
Medus
- Medus ir dabisks līdzeklis, kas novērš klepu un nomierina iekaisušu rīkli. Zināms arī tas, ka medus mazina arī alerģisku un hronisku klepu.
- Lai to mazinātu, pievienojiet dažas tējkarotes savai mīļākajai tējai vai arī ēdiet ēdamkaroti ar medu pirms gulēt iešanas.
- Medus ir tikpat efektīvs kā dekstrometorfāns (viela, ko parasti pievieno klepus sīrupam).
- Jūs droši varat dot medu bērniem, kuri ir sasnieguši 2 gadu vecumu, bet jūs nedrīkstat dot medu mazuļiem, kas nav sasnieguši gada vecumu. Tas var izraisīt zīdaiņu botulismu, nopietnu saindēšanos ar pārtiku.
- Pētījumi liecina, ka griķu medus var būt ļoti noderīgs. Medus, kas iegūts jūsu reģionā var palīdzēt cīnīties ar alergēniem, kas ir izplatīti jūsu dzīvesvietā.
-
Lietojiet sāls šķīdumu, lai novērstu deguna aizlikumu!
- Lai novērstu deguna aizlikumu, izmantojiet deguna aerosolu, kura sastāvā ir sāls šķīdums. Sālsūdens aerosols var palīdzēt atbrīvot gļotādu degunā vai kaklā. Jūs varat iegādāties sāls šķīdumu aptiekā vai arī to pagatavot mājās.
- Lai pagatavotu sāls šķīdumu, pievienojiet 2 tējkarotes vārāmā sāls un 500 ml silta ūdens. Maisiet, līdz sāls ir izšķīdis. Izmantojiet pipeti vai deguna šļirci, lai iepilinātu šķīdumu nāsī. Izmantojiet šo aerosolu, kad jums ir aizlikts deguns, it īpaši pirms gulētiešanas.
- Mēģiniet lietot aerosolu pirms zīdaiņu vai mazu bērnu barošanas.
-
Lietojiet sālsūdeni, lai skalotu kaklu!
- Kakla skalošana ar sālsūdeni mazinās rīkles kairinājumu.
- Lai pagatavotu sālsūdens šķīdumu, pievienojiet pustējkaroti Košera vai vārāmā sāls un 200 ml siltu destilētu vai vārītu ūdeni. Iedzeriet lielu malku maisījuma un skalojiet kaklu aptvuveni vienu minūti.
- Šķīdumu pēc kakla skalošanas nedrīkst norīt!
-
Piparmētra
- Piparmētru sastāvā ir aktīvā viela – mentols, kas ir labs atkrēpošanas līdzeklis. Tas var mazināt arī sausu klepu. Piparmētra ir plaši pieejama aptiekā nopērkamos preperātos, ēteriskajās eļļās un augu tējās.
- Dzeriet piparmētru tēju, lai mazināt klepu!
- Nelietojiet piparmētru eļļu iekšīgi! Uzsmērējiet to nedaudz uz krūtīm – tas var atvieglot elpošanu.
-
Eikalipts
- Eikalipta sastāvā ir viela, kas darbojas kā atslāņošanās līdzeklis – palīdz mazināt klepu. Arī eikalipts bieži ir aptiekā nopērkamo preparātu sastāvā : klepus sīrupā, pastās un ziedēs. Eikalipta eļļa ir pieejama bio preču veikalos un aptiekās.
- Nelietojiet eikalipta eļļu iekšīgi, tā var būt toksiska! Uzklājiet to nedaudz zem deguna, un tas jums ļaus vieglāk elpot, mazinās deguna aizlikumu.
- Jūs varat izmēģināt eikalipta klepus sīrupu.
- Eikalipta tēju var pagatavot pievienojot dažas svaigas vai žāvētas eikalipta lapas karstam ūdenim. Nogataviniet tēju 15 minūtes un dzeriet šo tēju līdz 3 reizēm dienā! Tā palīdzēs elpceļu funkciju traucējumu gadījumā, mazinās kakla un rīkles kairinājumu.
- Nelietojiet eikaliptu, ja jums ir astma, nieru vai aknu slimības vai zems asinsspiediens!
-
Ingvers
- Pagatavojiet karstu ingvera dzērienu. Tas palīdzēs nomierināt hronisku klepu.
- Smalki sagrieziet 60 g ingvera, pievienojiet 2 kanēļa standziņas un apmēram 800 ml karsta ūdens. Varat pievienot arī citronu un medu.
-
Marūbija
- Parastā marūbija ir ziedošs augs piparmētru ģimenē. To klepus ārstēšanai izmanto jau kopš aizvēstures. Jūs to varat lietot pulverveidā vai sulas veidā, kā arī varat brūvēt tēju no auga saknes.
- Lai pagatavotu marūbijas tēju, pievienojiet 1-2 g auga saknes un 200 ml vārīta ūdens. Dzeriet šo tēju līdz 3 reizēm dienā. Tēja var sanākt ļoti rūgta, tādēļ jūs tai varat pievienot medu.
- Marūbija bieži ir ledeņu sastāvdaļa. Šīs ledenes būtu labi lietot, ja jums ir ilgstošs klepus.